wpływ hałasu na życie

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, około 10 procent społeczeństwa codziennie wystawiona jest na hałas, który może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Jakie są poziomy hałasu i który może nam zaszkodzić? Co zrobić, by ustrzec się przed hałasem w mieszkaniu lub biurze? To właśnie na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie, więc jeśli interesują Cię te zagadnienia, to koniecznie przeczytaj nasz tekst.

5 poziomów hałasu

Hałas może różnie oddziaływać na nasz organizm. Wyróżniamy 5 grup, które opisują poziom natężenia dźwięków i tego, jak działają one na zdrowie.
Poniżej 35 dB – dźwięki są nieszkodliwe dla zdrowia, ale mogą nam przeszkadzać w sytuacjach, w których potrzebujemy się skupić.
Od 35 do 70 dB – oddziałują na nasz układ nerwowy, utrudniają zasypianie oraz wypoczynek.
Od 70 do 85 dB – mogą być szkodliwe dla zdrowia i być przyczyną uszkodzenia słuchu, znacznie obniżają wydajność pracy.
Od 85 do 130 dB – hałas o tym natężeniu jest przyczyną licznych schorzeń organizmu, uniemożliwia też zrozumienie mowy, nawet z odległości pół metra.
Powyżej 130 dB – przyczynia się do trwałego uszkodzenia słuchu.

Szklane ścianki dźwiękoszczelne – opcja dla domu i biura

Na szczęście są sposoby, dzięki którym można radzić sobie z niechcianym hałasem w mieszkaniu lub biurze. W dzisiejszym wpisie skupimy się jedynie na jednym z nich, a konkretnie na szklanych ściankach dźwiękoszczelnych, nazywanymi też akustycznymi.

W domu
Szklane ścianki dźwiękoszczelne pozwalają stworzyć w domu spokojne miejsce, w którym można odpocząć i się zrelaksować. Wybierając to rozwiązanie, możesz zapomnieć o głośno grającym telewizorze, hałasom dobiegającym z ulicy czy słyszeniu kłótni sąsiadów. To doskonała opcja dla wszystkich kinomaniaków. Mając ścianki akustyczne w domu, nie musisz martwić się, że będziesz przeszkadzać domownikom – możesz oglądać swoje ulubione programy lub filmy nawet w nocy.

W biurze
A jak wygląda sprawa w biurem? Szklane ścianki dźwiękoszczelne pozwolą stworzyć pracownikom spokojne miejsce pracy, jednocześnie nie odizolowując ich od reszty zespołu, jak to bywa w przypadku boksów wykonanych z innych materiałów niż ze szkła. Ścianki akustyczne wpływają też na efektywność pracownika, łatwiej skupić się na pracy, jeśli z rytmu nie wybijają nasz szumy rozmów, dźwięki komunikacyjne czy urządzenia biurowe.

Zalety ścian akustycznych

• Zapewniają prywatność i niezbędną do pracy ciszę.
• Tłumi dźwięki do 51 dB, które mogą zaburzać nasz układ nerwowy.
• Mogą stanowić element dekoracji – w ESGlas http://esglas.pl/ masz możliwość ozdobić je folią dekoracyjną.
• Idealnie wkomponowują się w nowoczesnych aranżacjach.
• Zapewniają naturalne oświetlenie.
• Optycznie powiększają przestrzeń.

Chcesz zamówić ścianki szklane dźwiękoszczelne? Wybierz ESGlas – u nich zamówisz ścianki na zamówienie. Sprawdź, co mogą Ci zaoferować.